Paslanmaz Çelik

Paslanmaz Çelik

Paslanmaz Çelik

Paslanmaz çelikler normal çeliklere oranla içeresinde %10 daha fazla krom içermektedir. Buda normal çelikle paslanmaz çeliğin arasındaki en büyük farklardan biridir. Normal çeliğe oranla daha kaliteli ve adı üstünde de paslanmayan çelik korozyona karşı da oldukça etkilidir. Bu özellikleriyle ürün günümüzde birçok sektörde kullanılmıştır.

Pas tutmaya oldukça fazla direnç gösteren ürün leke yapma sorununu da ürettiği son teknolojik çeliklerle beraber ortadan kaldırmıştır. Günümüzde yaklaşık 60 çeşitli dereci bulunan bu ürünün kullanımını görmek mümkün. Hijyen, ısı dayanıklılığı gibi konularda da ürün iyi tepkiler vermektedir. Hemen hemen her sektörde kullanılan bu ürünün saydıklarımız dışında birçok yararı bulunmaktadır. Bu yararlar ürünü daha popüler olmasını sağlamıştır. Bu yararları daha detaylı olarak aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Paslanmaz Çelik Yararları?

Hijyenik

Çeliklerin pislendiğinde temizlenmesi oldukça zordur. Teknolojinin her geçen gün gelişmesi bu sorunu ortadan kalkmıştır. Yeni üretilip satılan ürünlerde ürünün temizlenmesi oldukça kolaydır. Bu özelliğiyle çelikler hastanelerde, gıda sektörlerinde, mutfaklarda oldukça fazla oranda kullanılmaktadır.

Isıya Karşı Etkin Çözüm

Ürünün oldukça kaliteli olması yüksek dirençlere karşı kullanıcılarına etkin çözüm sunmuştur. Yüksek sıcaklığı bildiğiniz gibi kireç tutmalara sebebiyet vermiştir. Neyse ki bu sorunu ortadan kaldıran paslanmaz çelik ürünleri var.

Korozyonla Etkin Mücadele

Bildiğiniz gibi kirençlenme ve paslanma durumları ortamların aşınmasına sebebiyet vermektedir. Fakat bu sorun son teknoloji meyvesi olan paslanmaz çelikler ile ortadan kalktı.

Yukarıdaki belirtilenlerin yanı sıra ürün çevreye de oldukça yarar sağlamaktadır. Kullanıcılarına %100 geri dönüşüm imkanı sunan ürün bu özelliğiyle oldukça tercih edilmiştir. Ayrıca ürünün eski hurdalardan tekrardan dönüştürülerek üretilmesi ürünün ne kadar çevre dostu olduğunun bir göstergesidir.

Sosyal Medyada Paylaş: