PASLANMAZ ÇELİK ÇEŞİTLERİ (304-304L)

PASLANMAZ ÇELİK ÇEŞİTLERİ (304-304L)

PASLANMAZ ÇELİK ÇEŞİTLERİ (304-304L)

Paslanmaz çelik, kullanım alanı fazla olan ve özel olarak üretilebilen ürünlerdir. Paslanmaz çeliklerin çok fazla kullanım alanına sahip olmasının ana sebeplerinden birisi de korozyona ve oksitlemeye karşı gösterebildiği dirençtir. Oksitlemeye ve korozyona karşı gösterdiği direnç sayesinde paslanma gibi önemli problemlerin önüne geçmektedir. Korozyona karşı dirençli olan bu ürünlerin fazlaca tercih edilmesinin bir diğer önemli sebebi ise göze hoş gelen bir görüntüye sahip olmasıdır. Paslanmaz çelikler müşterilerin arzuları doğrultusunda oluşturulabildiği için çok fazla çeşide sahiptir.

Paslanmaz çelikler üretimleri sırasında özel katkı maddeleri eklendiği için yüksek sıcaklıklarda bile oldukça güçlü performanslar sağlamaktadır. Yüksek derecede çalışma performansları doğrultusunda, kullanım alanlarının gelişmesine ve artış göstermesi görülmektedir. Bundan ötürü müşteriler, bu malzemenin her koşulda kullanımını sağlayarak paslanmaz çeliklerden memnun kalmalarını sağlamaktadır. Yüksek sıcaklıklarda olduğu gibi paslanmaz çelikler, düşük sıcaklıklarda da iyi performanslar sergilemektedir. Paslanmaz çelikler kullanılacakları yerlere ve kullanım koşularına göre şekillendirilmektedir.

304 Paslanmaz Çelik

304 Paslanmaz çelik kalitesi, paslanmaz çeliğin temel çeşitlerinden biri olup en yaygın olarak kullanılan paslanmaz çeliklerdir. Bu kalitedeki paslanmaz çeliğin sunmuş olduğu kimyasal bileşiminin, kaynak yapılabilirliğinin, mekanik özelliklerinin ve korozyona dayanıklılığından ötürü fiyatına oranla çok iyi olmasından dolayı birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Piyasada kolay bulunabilirliğinin yanı sıra kolay şekillendirilme ve kaynak yapılabilmesinden dolayı çok sık tercih edilen paslanmaz çelik kalitelerindendir. Korozyona dayanımı 303 paslanmaz çelik kalitesi göre daha yüksek orana sahiptir. Bu kalite özenitik paslanmaz grubunda yer almaktadır. Günlük alanda her alanda kullanılabilir olmasından dolayı günlük hayatın bir parçası olma durumundadır. Otomotiv sektörü, ev aletlerinde, gıda sanayisinde, gıda ve petrokimya gibi çeşitli alanlarda çokça kullanılmaktadır.

304L Paslanmaz Çelik

304L paslanmaz çelik kalitesi 304 kalitedeki paslanmaz çeliğe göre %0.03 oranla karbon değeri daha düşük versiyonudur. Özellik bakımından 304 kalite paslanmaz çelikle birebir benzerlik sergileyen bu kalitenin kaynağın yoğun olarak kullanıldığı yerlerde önerilmektedir. 304L kalite yerine 304 kalite paslanmaz çeliğin kullanılmasında bir sakınca yoktur. Fakat kaynağın yoğun olarak kullanıldığı yerlerde 304L paslanmaz çeliğin kullanılması karbon karbürlenmesini engellemek açısından 304 kaliteye göre daha uygun bir seçim olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş: