Paslanmaz Çelik Profil

Paslanmaz Çelik Profil

Paslanmaz Çelik Profil

Paslanmaz çelik profil bir yapı ürünleri olarak çelikten elde edilmekte olan neredeyse günlük hayatımızın her yerimiz de kullanılmakta olan ve sürekli olarak karşılaştığımız malzemelerdir. Kullanım alanlarında ve şekillerinde geniş bir yelpaze de oluşmakta olan çelik profilleri farklı kodlarla tanımlanmaktadır. Genel olarak terminoloji itibari ile beraber çelik yapımların da şekillendirilmekte olan profiller h-genel olarak şunlardır çıkmaktadır.

H kesitli HEA, HEB, I kesitli IPE, U kesitli UPN, CFCHS, CFRHS vb. isimleri verilmektedir.

Çelik profiller de kalite bir standartlara uygun ve bu standartlara göre çeşitli isimlerle adlandırılmaktadırlar. Türkiye’de en çok kullanılmakta olan çelik profil kaliteleri Avrupa en çok tercih edilmekte olan profiller de ve S235/275 kalitelerinde taşımaktadırlar. Paslanmaz çelik profil çeşitli şekiller olarak üretilmektedir. Bu şekillerde benzerlik göstermekte oldukları harflere göre adlandırılmaktadır. C profili -  Signa profili – U profili – Z profili olarak bilinmektedirler. Yaygın olarak kullanılmakta olan bu profil türlerinde ki birbirlerine geçirilmekte olan sökülmek te olan özelliklere göre ön planlara

Paslanamaz Çelik Hakkında Teknik Bilgiler

Paslanmaz çeliklerin içerisinde bulunmakta olan krom maddesi sayesin de paslanmaz profilin üzerinde ince bir tabaka oluşturarak koruyucu denilen bir tabaka oluşturmaktadır. Bu tabaka göz işle görülemeyecek kadar çok ince olduğu bakımından dolayı görülmemektedir. Yani krom sayesin de oluşmakta olan bu tabaka sayesinde paslanmaz çeliğin hava ile irtibatını da kesmektedir. Oluşmakta olan ya da oluşacak olan bütün olumsuzluklara karşı dayanabilmektedir.

Paslanmaz Çelik Profilin Özellikleri

  • Dekorasyonlarda etkili bir şekilde kullanılmaktadır.

  • Kaynak yapmaya müsait bir üründür.

  • Korozyona karşı mukavemeti gelişmiş bir üründür.

  • Parlak bir görünüme sahiptir.

  • Uzun ömürlü bir kullanım olanağı mevcuttur.

  • Pazarda satışı olan ürün çeşitleri ve birim ağırlıkları aşağıdaki belirtilmiştir

Paslanmaz Çelik Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır

Çeşitliğin bükülmeleri sonucu ortaya çıkmakta olan ve üretilen meydana gelen paslanmaz çelik çeşittir. Paslanmaz çelik profil genel olarak en çok makine ve dekorasyon sektöründe kullanılmaktadır. Tekstil, otomotiv, dekorasyon, mağazacılık, makine, sanayi de paslanmaz çelik profilleri tercih edilmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaş: