Paslanmaz Çelik Profil

Paslanmaz Çelik Profil

Paslanmaz Çelik Profil

Paslanmaz Çelik Profil Nedir

Paslanmaz çelik profil genel de dekorasyon işlerin de kullanılmakta olan metal türleri araların da yer almaktadır. Dekorasyon için kullanımlar olduğu açısından çok yaygın ve sık olarak tercih edilmektedir. Bütün işleriniz de yarayacak ve kullanabileceğiniz bu ürün dikişli olarak üretilmektedir. Dekorasyonlar da olmaz olmazlardan biri olarak ve neredeyse bütün atölyeler de kullanılmakta olan profillerin çoğu içi boş ve köşeli olarak bilinmektedir. Paslanmaz çelik profiller çeşitli boyutlar da üretilmektedirler.

Paslanmaz Çelik ile Neler Üretilir

Paslanmaz çelik profilleri ile ilk olarak herhangi bir kasa imalat edebilirsiniz ve içerisine cam, ahşap, desenli paslanmaz ürünlerini ekleyebilirsiniz. Günümüzde de yaygınlaşmakta olan bu tür ürünler mağazalar, kafelerde ve giyim sektörün de karşımıza çıkmaktadır. Giyim sektöründe ise bu ürün oldukça fazla kullanılmaktadır yani herhangi bir giyim askısında, giyim tezgahı vb. yerler de ise kullanıldığını görmekteyiz. Cafelerde ise bu ürün masa, sandalye ve bunlara benzer ürünler kullanılarak karşımıza çıkmaktadır.

Mağazalar da genel olarak paslanmaması açısından tercih edilmeli ve neredeyse imalat edilecek olan bütün ürünler de paslanmaz profiller tercih edilmektedir. Günümüz de yapılacak olan projelerin nerdeyse çoğunluk olarak olmazsa olmazlardan biri olmuştur. Dekorasyon firmaların da ise boy olarak isteğe bağlı bir şekilde üretilebilmektedir. Kullanılmakta olan bu ürünler her türlü ürünler de kullanılır ve paslanma derdinden kurtularak ve ürüne ekstra olarak boya atmanıza gerek yoktur ve en önemlisi ise rutubet, açık alanlar da güvenli bir şekilde kullanmanızı sağlayacaktır.

Paslanmaz Çelik Profilleri Nasıl Birleştirebiliriz

Paslanmaz çelik profilleri birbirlerine birleştirmek için kullanılan kaynak türü ise argon olarak bilinmektedir. Argon kaynak sistemi ile birleştirme yaptığınız zaman çok temiz ve başarılı bir birleştirme yapmış olacaksınız ve o kaynak yapılacak olan yerlerin pas tutma ihtimali oldukça düşecektir. Diğer kaynak makineleri kullanılarak da yapılması için elektrot kullanılmalı ve daha sonrasında temiz ve güzel bir görünüm çıkarılması açısından taşlama yapılması gerekmektedir. Kaynak birleşimlerinin dışında ise bu profilleri vidalama sistemiyle de birleştire bilmekteyiz.  Kaynak ile yapılmakta olan bu profil birleşimleri vidalama sistemlerine göre daha sağlam olduğu bilinmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş: