Paslanmaz Çelik Mil

Paslanmaz Çelik Mil

Paslanmaz Çelik Mil

 

Paslanmaz Çelik Mil Nedir?

Paslanmaz çelik mil günlük hayatımızda birçok alanda kullanılan sert çelik kaplamalardır. Günlük hayatımızda kullanılmakta olan paslanmaz çelik çubuk malzemelerin işlenmesi veya şekil verilmesiyle oluşturulmakta olan ve pasa karşı yüksek drence sahip olan ürünlerdir. Paslanmaz çelik mil, ostentik, ferritik ve marnestik olarak üretilmektedir. Paslanmaz çelik millerin birçok kullanım alanı vardır. Bu kullanım alanlarından bazıları; gemi makine, silah sanayi, boya-gıda endüstriyel vb. çalışma ortamlarında daha çok tercih edilmektedir.

Paslanmaz çelik milleri uzun şeritler şeklinde çeşitli şekillerde hadeleme veya ekstrüzyon özellikleri kullanılarak üretilmektedir. Paslanmaz çelik miller yaygın olarak yuvarlak dolu mil, kare dolu mil ve altı köşe dolu mil şekilleri kullanılmaktadır.

 Yuvarlak Dolu Mil

Yuvarlak dolu miller şekil olarak dairesel ve yuvarlıktırlar. Yuvarlak dolu miller uzun şeritler halindeki katı çubuklardır. Bu katı çubuklar, karbon çelik, paslanmaz çelik, alaşım ve çimento sertleştirme çelik veya alüminyumdan oluşmaktadır. Yuvarlak dolu miller müşterilerin isteklerine göre boyutlandırılarak satışa sunulabilmektedir.

Yuvarlak dolu miller kullanım alanlarını aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür;

  • Tank, ekipman ve makinalar ile yapısal destek sağlamaktadır.
  •  Muhafazalar ve dolapların desteklerini oluşturmak için kullanılmaktadır.
  •  Motorlar için akslar için miller ve çubuk eksiklerini gidermek için kullanılmaktadır.
  • Motor üretim aşamalarında kullanılmaktadır.
  • Besin ve gıda sanayi için donatım ve aygıtlar eksikliklerin giderilmesi için kullanılmaktadır.
  • Çerçeveler, köşebentlerde ve bileşenlerde kullanılmaktadır.
  • Destek, çerçeve, parantez ve komponentler amacı olarak kullanılmaktadır.

 

Kare Dolu Mil

Kare dolu miller şekil olarak kare ve dikdörtgendir. Kare dolu miller, uzun şeritler halindeki katı çubuklardır. Kare dolu miller, üreticiler tarafından çeşitli boyutlarda üretilmektedir. Akslar, pimler, miller gibi üretimde kullanılmak için genellikle Kare Dolu Millere ihtiyaç duyulmaktadır.

Altı Köşe Dolu Mil

Altı köşe dolu miller, paslanmaz çeliklerin üretim yerlerinde uzun şeritler ve çeşitli şekillere hadeleme ve ekstrüzyon şekillendirilmesi ile oluşturulmaktadır. Altı köşe dolu miller öncellikle somunlar, altı köşe civatalar ve altı köşeli tapa gibi özel işlemleri oluşturmak için kullanılır. Bütün bu bileşenler birçok endüstride ve dünya çapında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş: