Paslanmaz Çelik Boru

Paslanmaz Çelik Boru

Paslanmaz Çelik Boru

Birden fazla sektör içerisinde kullanılmakta olan paslanmaz çelik boru dayanıklı olduğundan dolayı daha çok tercih edilmektedir. Dayanıklı olmasının yanı sıra bu borular korozyona karşı da yüksek direnç göstermektedir. Ayrıca kolay bakımı olan bu borular her sektörün vazgeçilmezleri olmuş durumdadır. Dekoratif açıdan da estetik duran bu borular daha parlak bir yüzeye sahiptir. Bu yüzden inşaat sektöründe de bu borulara mimarlar öncelik vermektedir. Kendi içinde ikiye ayrılan bu borular dikişli ve dikişsiz olarak adlandırılmıştır. Bu iki terime uzak olanlar aşağıda dikişli ve dikişli boruların farkına ve bilgilerine ulaşabilir.

Paslanmaz Dikişli Borular

Paslanmaz çekme boru ya da paslanmaz dikişsiz boru olarak da bilinen bu borular adından da anlaşılacağı üzere çelik maddesinden üretilmektedir. Ürünün çelikten üretilmesi en çok satan borular arasına girmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Aynı zamanda ürün diğer rakip borularına oranla daha çok satılmaktadır.

Bu ürün her yerde görülmese de çevremizdeki makine parçalarında sıklıkla görülmektedir. Fabrikalarda sıcak çekim işlemlerin sonucunda çıkan bu ürün daha çok homojen bir yapıda üretilmektedir. Ürünün homojen bir yapıda olması ürünü daha sağlam olmasına sağlamıştır. Bu sağlamlığıyla ürün günümüzde oldukça fazla kullanılmaktadır. Ayrıca bu borular müşterilerin isteklerine göre şekillendirilmektedir. Bu şekillendirme yüksek güçlü makinalar tarafından yapılmaktadır.

Paslanmaz Dikişsiz Borular

Dikişliyle oranla aynı yapıda olan dikişsiz borular da oldukça fazla tercih edilmektedir. Üretim şekilleri de de benzerliği olan bu ürünlerin kullanım alanı oldukça yaygındır. Ayrıca bu dikişli borular da ham mamulü, yarı mamul denilen rulo saçlar olarak bilinir. Rulolar boruların çaplarına uygun olarak büyük çelik servis merkezlerin de dilimlenip dirilmektedir. Dilimlenmiş olan rulo sacların büyük hat makinaların da kıvrıltılarak ilk olarak C şeklini aldırmaktadırlar. Daha sonra bu şekil yerini O şekline bırakmaktadır.

Endüstri kullanım şeklin de ürün HF kaynaklı ya da TIG kaynaklı şekillerde de üretilmektedir. Fakat bu üretimler daha fazla zaman almaktadır. İhtiyaçlar doğrultusunda elde edilen borular sonrasında müşterilerle buluşturulur.

Sosyal Medyada Paylaş: