Engin Boru Paslanmaz Dikişsiz Boru

Engin Boru Paslanmaz Dikişsiz Boru

Engin Boru Paslanmaz Dikişsiz Boru

                
Günümüzde sıklıkla karşılaştığımız malzemelerden biri olan paslanmaz çelik boru ürünü normal borulardan farklı olarak üretilmektedir. Hazırlanan hammaddelerin çelik çubuklara dönüştürülmesiyle başlayan bu işlem sonrasında yuvarlak şekil verilmesiyle sona erer. Bu işlemler sonucunda elde edilen paslanmaz çelik boru ürünü zorlu uygulamalara karşı oldukça dirençlidir. Bu özelliğinden dolayı ürün birçok sektörün vazgeçilmezi olmuştur. Ürünü tercih eden sektörler genellikle 18 24 boyutlarda bu çeliğe ihtiyaç duymaktadır.

Korozyona ve paslanmalara karşı iyi bir direnç gösteren paslanmaz çelik borular genellikle petrol ve gaz sektöründe kullanılmaktadır. Petrokimya, kimya ve enerji endüstrileri de tercihlerini paslanmaz çeliklerden yana kullanmıştır. Bu sektörler yüksek basınçlı gazı ve sıvıyı taşımak için paslanmaz çelik ürününü kullanmaktadır. Aynı zamanda bu ürünün korozyona karşı oldukça iyi direnç göstermesi bu sektörlerin ürünü kullanmasında başlıca neden olarak gösterilebilir.

Paslanmaz Çelik Boru ile Korozyona Karşı Dayanıklılık

Çok geniş bir kullanım alanı bulunan bu ürün korozyona karşı oldukça iyi bir dayanıklılığa sahiptir. Bu nedenle ürün inşaat uygulamalarında sıklıkla tercih edilmiştir. Korozyonun yanı sıra ürünün paslanma yapmaması da çelik borunun tercih edilmesindeki diğer bir etkendir. Ayrıca ürün gıda üretimi ve prosesi çevrelerde kolayca temizlenebilmektedir. Renkli boya dayanıklılığı, kimyasallara karşı dayanıklılık ürünün korozyon haricinde direnç gösterdiği diğer alanlardır.

Paslanmaz Çelik Boru ile Isıya Karşı Dayanıklılık

Paslanmaz çelik boru 870 derece aralığında çalışan ortamlara rahatlıkla uyum sağlayabilmektedir. Bu ortamlarda kullanıcılara iyi bir dayanıklılık özelliği kazandıran ürün çeşitlerine göre daha yüksek derecelerde de dayanıklılık sağlayabilmektedir. Ürünün bu çeşitleri hakkında bilgi almak için Engin Boru firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Firmamız sektörde adını duyurmasının yanı sıra müşteri memnuniyetini prensip edinerek faaliyetlerini yürütmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaş: